Teraz Twoja kolej

Zainteresowany? Zaciekawiona?

Teraz Wasza kolej. Zapraszamy - odezwijcie się i skomentujcie. Czekamy na Wasze pomysły i sugestie. Tutaj jest dobre miejsce do wyrażenia wszelkiego rodzaju komentarzy. Piszcie poniżej: ….

BartoszSawicki: halo, halo! próba mikrofonu, działa?
cmaster: Bawimy się w coś takiego jak logo koła?
BartoszSawicki: Pewnie, że tak. Chociaż nie jestem pewien, czy nazwę mamy już zatwierdzoną. Na najbliższym spotkaniu poruszymy ten temat.
barnaba: Może jakieś pomysły z użyciem Arduino? To w końcu otwarty hardware. Rozumiem, że jako koło będziemy mogli wydać trochę politechnicznych pieniędzy, a ten sprzęt nie jest bardzo drogi :-)
loper: Widzę, że Cię mikroprocki interesują. Ja swojego Arduino wykorzystuję jako programator do Atmegi8. I działa pod Linuxem. Temat ciekawy, tylko daj jakiś konkretny pomysł wykorzytania.
barnaba: W sumie to średnio mnie interesują, nie wiem czemu takie mikroprockowe pomysły mi ciągle wpadają do głowy :-). Myślenie o tym się zaczęło, jak z zochniam zastanawialiśmy się nad zrobieniem generatora liczb losowych, który by zbierał entropię z wahań fazy w gniazdku elektrycznym. Następne o czym myśleliśmy, to podpięcie jakiegoś mikrokontrolera z elua do sieci wydziałowej i do jakiegoś wyświetlacza lcd. Taki kontroler z ekranikiem wisiałby sobie np. na parterze gmachu elektrycznego, a jakiś system pozwalałby studentom dodawać ich skrypty (proste dema - spadający śnieg, mrówka langtona, gra w życie… Pewnie dałoby się zrobić coś bardziej wymagającego) przez internet i zapewniałby ich rotację. Można też dodać dwa guziki "fajne" i "niefajne" i zrobić jakiś ranking :-). Żaden z tych pomysłów nie przypadł mi na tyle do gustu, żebym chciał go wcielać w życie, umieszczam je tu raczej jako pożywkę do burzy mózgów.
Andrju: Yaaaaay, mikrokontrolery! Ale ja jestem anty-arduino, bo wszystko co ono oferuje można zrealizować domowymi sposobami za 1/4 ceny. Chętnie wziąłbym się za jakiś hardawre'owy projekt. Moglibyśmy zorganizować spotkanie zachęcające ludzi do zabawy z mikrokontrolerami.
Ew. mogę poopowiadać o instalowaniu linuksa na przeróżnych routerach :).
BartoszSawicki: Skoro Koło już założone, nazwa wybrana - KOTIK brzmi dumnie. Można rozpocząć konkurs na logotyp dla koła. Proponuję nawiązać do pieknego zwierzęcia jakim jest http://pl.wikipedia.org/wiki/Kotik_zwyczajny.
cmaster: Można go zrobić w takim stylu jak jest logo GNU. Spróbuje coś wymyślić i zapodam…
barnaba: Jak to jest z tymi przenosinami? Strona z realizowanymi projektami (na kotik.wikidot.com) linkuje do stron projektów, które są na kolonaukowe.wikidot.com i są zablokowane… - poprawione

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License